Používané materiály

Toto sú najčastejšie používané materiály pri výrobe bezpečnostného značenia.

Samolepiaca fólia

Samolepiaca PVC fólia má hrúbku 100 mikrónov a silné permanentné lepidlo, ktoré nezanecháva stopy po odstránení. Samolepka odoláva poveternostným podmienkam a slnečnému UV žiareniu a poškriabaniu pri umývaní. Samolepiaca fólia potlačená farbami tvrdenými ultrafialovým (UV) svetlom.

UV laminácia

Laminovacia PVC fólia s permanentným lepidlom. Obsahuje UV ochranu pre dlhšiu životnosť výtlačkov a ochranu pred fyzickým poškodením.

Plastové tabuľky

Na výrobu plastových tabuliek používame niekoľko druhov plastov s rôznymi hrúbkami. Pre menšie symboly a kombinované značky používame plasty s hrúbkou 0,5 mm.

Tento tenký plast používame pri výrobe značiek s väčšími rozmermi a exteriérových značkách.

Pre exteriérové značky, alebo väčších rozmerov používame hrubší plast s hrúbkou 3,0 mm.

Pentaprint je fólia z tvrdého PVC s hrúbkou 0,3 mm. Ponúka vysokú húževnatosť a výbornú odolnosť voči poveternostným podmienkam, je odolný proti pôsobeniu UV žiarenia. Farba materiálu je biela s jednou lesklou a druhou matnou stranou. Materiál je možné použiť aj vo vonkajšom prostredí.

Plastová doska s hrúbkou 3,0 mm
Plastová doska s hrúbkou 3,0 mm
Kompozitná doska

Kompozitný materiál sa skladá z dvoch hliníkových plechov nalisovaných na tvrdené polyetylénové jadro. Je to veľmi pevný a trvácny materiál s vynikajúcou odolnosťou voči poveternostným podmienkam.

Kompozitná doska
Kompozitná doska
Samolepiaca podlahová fólia

Floor Talker All1layer je samolepiaca fólia pre veľkoformátovú digitálnu tlač. Fólia je špeciálne navrhnutá pre podlahovú grafiku.

Séria Ri-Jet Floor Talker nepotrebuje žiadne laminovacie fólie. Povrchová fólia je štruktúrovaná, aby poskytovala protišmykové vlastnosti a je klasifikovaná ako R10 podľa DIN 51130:2014.

Floor Talker All1layer je k dispozícii s čírym odnímateľným lepidlom na vodnej báze a so sivým odnímateľným lepidlom na báze rozpúšťadla s čistou odstrániteľnosťou. Všetky produkty sú v súlade s REACH & RoHS.

Podlahové lamino

Podlahové lamino – hrubšia transparentná štruktúrovaná fólia so zvýšenou mechanickou odolnosťou. Lamino chráni grafiku pred poškriabaním a špeciálny povrch zabraňuje pošmyknutiu. Materiál je určený na krátkodobé a strednodobé použitie v interiéri, do životnosťou do 6 mesiacov. Certifikát DIN 51130, certifikát BGR 181, protišmyková trieda R10.

Magnetický materiál

Takmer všetky značky z našej ponuky vieme vyrobiť aj v magnetickom prevedení. Značku stačí priložiť na kovový podklad a v prípade potreby premiestniť na nové miesto.

Fotoluminiscenčný materiál

Fotoluminiscenčné záchranné a požiarne symboly sa vyrábajú zo špeciálnej fotoluminiscenčnej samolepiacej PVC fólie s hrúbkou 220 mikrónov, so silným lepidlom. Materiál absorbuje denné svetlo, alebo umelé osvetlenie. V prípade výpadku osvetlenia intenzívne žiari v tme. Tým sa zabezpečí zvýraznenie bezpečnostného značenia.

Fotoluminiscenčné symboly

Fotoluminiscenčná fólia spĺňa požiadavky DIN 67510:

Svietivosť :
1 000 luxov po dobu 5 minút
po 10 minútach 99 mcd / m²
po 60 minútach 14 mcd / m²

Späť hore